בנימה אישית - נעים לי בבית שלי

כמעצבת אני נחשפת להרבה תוכן עיצובי במדיות השונות. מאות תמונות של דירות, בתים, משרדים. הרבה מהפרויקטים נראים לי דומים, חוזרים על עצמם, מלאים בטרנדים כאלו ואחרים. נכון, כולנו מושפעות/ים מהסובב אותנו, ובוחרות/ים מההיצע שקיים בשוק. מסתובבות/ים הרבה פעמים באותם המקומות, טבעי שנראה דברים דומים , שחוזרים על עצמם.

אז בכל זאת מה יעשה בית לאישי? איך נספר סיפור אחר, שונה וייחודי רק לדירה המסוימת הזו. כאן אני נכנסת לתמונה- אני מציינת זאת כבר מהתחלה- מי שגר בבית הזה – זה אתה הלקוח, בסופו של יום אני כאן כדי לעזור, לכוון לתת גבולות, עשה ואל תעשה , נכון /לא נכון. אני מתעקשת שהלקוח יביא את האישיות שלו, רצונותיו וחלומותיו לתוך הפרויקט. הלקוח יוצק את התוכן- אני שם כדי לתמוך, ללוות לראות ולהראות את התמונה הכללית. לחבר בין האהבות והבחירות.

אפשר בהחלט לחשוב על עיצוב פנים כעל תזמורת אחת גדולה, הלקוח הוא הכלים בתזמורת, הקולות והצלילים- אני המנצחת על התזמורת- מתזמנת , מחדדת את הקולות את המקצבים מחברת בין הכלים והקולות ליצירה אחת שלמה.

טיפים להכנסת גוון אישי לבית שלך:

שמרו חפצים שאתם קשורים אליהם
בשיפוץ גדול וכולל יש לכולנו נטייה להפטר מרהיטים וחפצים שליוו והיו אתנו לא מעט זמן, רגע לפני שהכל יורד למכולת הפסולת או לפינת הרחוב תעשו חושבים- תשאירו לכם פריט שניים או שלושה שאליהם אתם קשורים במיוחד ובקשו מהמעצבת להכניס את הפריטים האלו לתכנון הכולל.
והנה גם דוגמאות:
שולה לקוחה מקסימה  שציירה בעברה הורידה מהבוידם כמה תמונות שזרקה לשם- כשבכוונתה לזרוק אותן. עצרתי אותה, הסתכלנו יחד על התמונות והגענו למסקנה שהן תוכלנה להשתלב בקלות עם העיצוב החדש. הוצאנו, ניקינו ומסגרנו- יצא מקסים. זו היא, זה הטעם שלה ואפילו מעשה ידיה שהשתלב נפלא עם שאר הבחירות שעשתה בתהליך כולו.

 
נעם שתחביבו הוא עיסוק במוזיקה- ביקש שיהיה לו נוח לקחת את הגיטרה בכל פעם שיחפוץ לנגן ולא יאלץ להוציא אותה מארון או מכל מקום שייצור קושי וסרבול. הגיטרה קבלה מקום של כבוד, לצד תמונות בשחור לבן של מוסיקאים נערצים שנתלו באהבה, גם הרדיו הישן שנעם בקש לשמור קבל מקום של כבוד. בכך בעצם נתתי ל"קול" של נעם לבוא לידי ביטוי כחלק מהעיצוב הכולל של הבית.

העיסוק של דיוויד הוא בהדפסת תמונות על חומרים שונים ומגוונים. מעבר לבחירת תמונות שהדפסנו לפינת העבודה ולסלון בחרנו לשלב את היתרון גם על הקלפות במטבח. עברנו על הרבה תמונות במאגרים השונים עד שבחרנו את מה שיתאים לקלפות האלו, ויתאים לטעם של דיוויד וקרן – נקיף גרפי ומינימליסטי.

שלבו תמונות משפחה
תמונות משפחה תמיד מכניסות מימד אישי לעיצוב החלל. זה יכול להיות אוסף של תמונות משפחתיות מטיולים שעשיתם יחד- מקום מצוין לתלות אותן הן במסדרון. החליטו על סוג אחד של מסגרות בגדלים שונים  או מסגרות ממספר חומרים וגוונים ושלבו אותן בקומפוזיה טובה.

אפשרות נוספת היא להניח תמונות משפחה על גבי שולחן צד (ליד הספה) , על גבי קונסולה אם יש כזו, או על מדף (באיקאה יש יופי של מדפים במיוחד לתמונות מונחות). תחליטו על המיקום שיתאים לכם ושאתו תרגישו בנוח. אם אתם מעוניינים לדעת איך לעשות זאת נכון הכנסו למדריך תמונה משפחתית.

ספרים

אין כמו שילוב של ספרים כדי להכניס פן אישי לחלל המעוצב. ספריות מעוצבות ממתכת, מעץ, תעשייתיות או מנוגרות משתלבות נפלא בחלל. גם מדפים צפים יעשו את העבודה. כל מי שנכנס לבית יוכל "לקרוא" אתכם ויתרשם גם מהאישיות שלכם.  סידור ספרים  יכול להיות במגוון צורות ולא רק אחד ליד השני בניצב...

מזכרות

אחת הדרכים לשמור על ייחודיות היא להכניס פריטים שרכשתם בחו"ל, חפץ שיזכיר לכם מקום שטיילתם בו, אוכל שאכלתם, או נוף שראיתם... החפץ ידבר אתכם , את טעמכם ואת מי שאתם.

אוספים:

אם יש ברשותכם אוסף של פריטים דאגו להציג אותם כמכלול , לרכז אותם לתצוגה אחת יפה וכוללת. למכלול של פריטים דומים יש עוצמה ואפקט חזותי מאד מרשים. לכו עם זה רק תדאגו להציג במקום שיהיה נוח לנקות. ואם יש לכם אוסף מרשים הכנסו לרשימה על סידור אוספים.

לסיכום:

ממליצה לכם בחום להשקיע מחשבה על שילוב הקול האישי שלכם כחלק מעיצוב הבית, שישקף אתכם ולא טרנד שקיים היום ובעוד שנתיים כבר לא....

 
בת-חן רון תדמור • עיצוב ואדריכלות פנים • 052-8590806 
Facebook