גיטרה וספרים

10 ספט' 2018

בדירה מתגוררים נעם חובב מוסיקה, תמר בעלת סטודיו לפילאטיס, עומרי בן 13 ויעל בת 12. נעם ותמר מאד אוהבים את סביבת המגורים שלהם, והחליטו לחפש דירה גדולה יותר בשכונה בה הם מתגוררים. ההיצע הדל של דירות למכירה באזור אל מול הצורך ההולך וגובר בשינוי המתבקש הובילו אותם למסקנה שיעשו את השינוי בדירה הקיימת. ההכרות רבת השנים שלי עם הזוג הובילה אותם לפניה אלי.

שטח הדירה הוא 93 מ"ר, ולפני השיפוץ כלל 2 חדרי שינה , סלון, חדר אמבטיה כולל שירותים, מטבח וחלל קטן בצורת משולש ששמש כמחסן.הדרישה הייתה- חדר שינה הורים, שני חדרי שינה לילדים וכל מה שניתן לעשות כדי לשפר את החיים בדירה.

אחרי מדידה של הדירה ותחקיר ולמידה של הצרכים הרצונות והחלומות הצגתי בפני נעם ותמר מספר אופציות לשינוי , האופציות כללו תכנון פרטני עבור צרכיהם-תוך מחשבה על אחסון מדוקדק של כל הפריטים- מרמת המזוודות וציוד לטיולים ועד לרמת המטאטא, פינת המחזור והגיטרות של נעם. מפינת עבודה לתמר ועד שירותי אורחים שהצלחנו להוסיף לדירה. בחרנו את האופציה המיטבית עבור בני המשפחה ויצאנו לדרך: כתב כמויות, מכרזים לבעלי מקצוע בחירת בעלי מקצוע ולוחות השראה שיצרו בסיס לימי סיור ממוקדים.

חומרים, צבעים וסגנון- כפי שאני נוהגת תמיד בתחילת כל פרויקט מתקיים דיון על בחירת סגנון. נעם ותמר ידעו להגיד שזה צריך להיות קל, נינוח ונוח, צבעים חמים. לא משהו מאד ברור ומובהק. לוחות השראה עזרו למקד את הבחירות כולל נקודות צבע. הוחלט על רצפת פרקט עץ  תלת שכבתי לכל הדירה ,למטבח שחולק חלל משותף עם הסלון נבחר גוון נס קפה בהיר, שקבל מענה כהה יותר בקיר הגדול שמאחורי הספה. שילוב פליז בחיתוך לייזר להסתרת קולט האדים והמזגן הוסיף עוד נדבך "חומרי" שהשתלב היטב עם גופי התאורה השחורים.
 

חלל המגורים- נעם ותמר חובבי ספרים ומוסיקה- היה ברור שהכל צריך לבוא לידי ביטוי. בחרנו לא להחביא אלא לחשוף כך נולד קיר מטבח משולב ספרייה , ככה התקבלה החלטה לתלות את הגיטרה בסלון ולמצוא פינה להניח עוד אחת.

כך נבחרו כסאות למרפסת הסגורה כדי שאפשר יהיה לשבת ולנגן.

תמר עובדת מסביב לשעון וחלק מהעבודה נעשה גם בבית- לפני השיפוץ המשרד הביתי היה על דלפק המטבח- עכשיו תמר קבלה פינת עבודה משלה אל מול העצים שנשקפים מוויטרינת המרפסת.

המטבח- היות והמטבח הוא חלק אינטגראלי מחלל המגורים בחרנו להסתיר חלק מהפונקציות (מזגן, קולט אדים) בסבכת פליז מחוררת- כך הכנסנו עוד חומר מעניין לסיפור ועל הדרך כיסינו את הטעון הסתרה. הספרים הרבים שיש לנעם ותמר קבלו מקום במדפים ששולבו על כל קיר המטבח.

חדרי שינה- חדר השינה המשותף שחלקו המתבגרים הפך לחדר שינה להורים. ארון קיר מפנק ושידת מגירות גדולה מהווים אלטרנטיבה מוצלחת לחדר הארונות הקודם.

את חדר השינה המקורי של ההורים ומחצית המרפסת הסגורה ששמשה להם כחדר ארונות הפכתי לשני חדרים לילדים. שימוש בדלתות הזזה לתוך כיס בקיר הגבס סייע לי לחסוך מקום. אצל עומרי פינת הלימודים/עבודה שולבה לתוך ארון הקיר ובכך אפשרנו הצבת מיטה וחצי בחלל המצומצם.

אחסון לתמר ולנעם היה חשש אחד מאד גדול- איפה יכנסו כל הפריטים שלהם (בגדים, ציוד טיולים, כלי נגינה, ספרים כלי עבודה וכ"ו, וכ"ו) בשיחות הגענו למצב בו נעם מודד את כמות הספרים שיש לו במטר אורך . בעזרת תכניות מפורטות הצלחתי להרגיע את החששות. בכל ארון פרטתי את התכולה (שברובה נמדדה)- ומיקמתי- מזוודות, כסאות מתקפלים לאירוח, שואב אבק, מכלים למחזור- ולא תאמינו עדיין יש להם מקומות ריקים....

ממתק- שירותי האורחים קבלו טוויסט בעלילה ההרמונית והרגועה של בחירות הגוונים והצבעים בדירה. ירוק בקבוק וחרדל שנדגמו מאריחי הטרצו הצבעוניים שעל הרצפה ומאחורי מיכל ההדחה של האסלה טפסו אל הקירות והתקרה, ויצרו הפתעה למשתמשים.

אתגרים- עמידה בלוחות זמנים צפופים במיוחד. תמר לא ויתרה ובקשה לחזור לדירה עוד לפני חופשת הקיץ שלהם. היה לה חשוב לחזור מהחופשה לבית מסודר ולא לבלגן.

מהפניה הראשונית אלי ועד לסיום הפרויקט עברו 3 חודשים בלבד- על התכניות עבדנו חודש והשיפוץ עצמו ארך חודשיים. בזמן השיפוץ עברה המשפחה להתגורר בבניין שעובר תמ"א לא רחוק מהדירה. לוחות הזמנים הצפופים הכתיבו ימי סיור ממוקדים וקבלת החלטות מהירות- אין ספק שהעובדה שבני הזוג סמכו עלי בעיניים עצומות סייעה רבות לתהליך .

וכך מסכמת תמר: "המהירות שבה יצאנו לדרך ועוד יותר המהירות שבה חזרנו לדירה הם לא יאומנו. בערב פסח שוחחנו לראשונה במאי פינינו ביולי חזרנו."

מאיפה:

מטבח- my kitchen

ריהוט- אסף רהיטים, יונייטד סיטס, ביתילי.

שטיחים- השטיח האדום

תאורה- ברק תאורה, מאור סנטר

כסאות ראטן – גולף & קו

אריחים –אליאב קרמיקה

פרקט-אברבוך מוצרי עץ

טלוויזיה על עמוד וואט1

 

חלוקת הדירה אחרי
חלוקת הדירה לפני
inspiration
candy
 
בת-חן רון תדמור • עיצוב ואדריכלות פנים • 052-8590806 
Facebook