לוחות השראה- מה זה אומר בעצם...
24 יוני 2019
מה זה לוח השראה , למה משמש  ולמי זה טוב
לוח השראה הינו אוסף של פריטים הלקוחים מעולמות ויזואלים שונים ומגוונים ומהווים בסיס רעיוני ליצירה. לוח השראה נמצא בשימוש בתחומים רבים- הפקות, אופנה, עיצוב אירועים, מיתוג ועוד. מטרתו העיקרית של לוח ההשראה היא למעשה לאסוף את שלל הרעיונות, הרצונות, המחשבות למקום אחד ולהכניס באוסף המגוון הזה סדר, ארגון, מיקוד ושייכות הפריטים זה לצד זה.

כשאני מתחילה מסע של עיצוב ותכנון עם לקוחות אני מבקשת מהם להכין תקייה על המחשב שאליה יאספו תמונות של פריטים, חפצים, חללים מעוצבים, צילומים שעשו כשנתקלו במשהו שאהבו, כל מה שיכול לעזור לי ולהם להבין את הסגנון אותו הם אוהבים, את הצבעים את הפריטים שאליהם התחברו.

במקביל אליהם גם אני מכינה עבורם אוסף של תמונות לפי החללים השונים בהם אנו עומדים לטפל ומכן בעצם מתחיל דיאלוג של מה כן ומה לא- לאיזה צבע התחברו, איזו ספה יפה יותר בעינהם.איזו חיפוי מקלחת הם ראו לאחרונה ומאד התחברו אליו.

 לוחות השראה חומרים וסגנון
בדירות ובבתים אותם אני מתכננת ומעצבת ובהם נדרש שינוי יסודי- כלומר החלפת ריצוף, חלונות , חיפויים וחדרי אמבטיה אני יוצרת לוחות השראה מכווני סגנון, גוון וחומר. למעשה לוחות אלו הם חיבור של מגוון חומרים וחפצים אותם אני מחברת לפי גוון, או סגנון (אחרי שהבנתי את הרצונות והאהבות של הלקוחות כמובן). הלוח עצמו מורכב מדוגמאות שיש לי של ספקים שונים- שיש, זכוכית, עץ, פורמייקה , בד . גם חפצים מהיום יום שמתחברים לפלטת הגוונים והחומרים שנבחרים יכולים להוות חלק מהלוח.
 

 לוחות השראה והכנה לימי סיור ורכישות

בלוחות ההשראה המופיעים כאן למטה נעשה שימוש בתמונות הלקוחות מרחבי הרשת ואילו הפריטים עצמם נדגמו מחנויות "אמיתיות". עצם החיבור של תמונות האוירה לצד פרטי הריהוט ממחיש ללקוח את התמונה הכללית אליה אנו מכוונים להגיע. זו האווריה ואלו הצבעים אותם אנחנו מעוניינים להשיג לטובת החלל המטופל.וכאן בעצם התועלת הגדולה של לוח ההשראה- כשיוצאים ליום סיור ורכישות כבר הכל מוכן - אני יודעת בדיוק היכן אמצא את הפריטים - חסכון ענק בזמן, מיקוד ביום הסיור, לא הולכים לאיבוד יודעים בדיוק מה מחפשים, מה קשת הצבעים, מה הגדלים, מה החומרים... וכ"ו.

במקרים בהם אין צורך בשיפוץ מסיבי אלא רק בהלבשה אני נוהגת לשלב לתוך לוח השראה את הריצוף הקיים, קיר בריקים שכבר היה בחלל, חלון עם פרופיל אלומיניום שלא יוחלף- כל מה שיעזור ללקוח להבין כיצד ריהוט חדש, או שטיח ישתלבו במרחב הקיים שלו.כאן למטה נדגמה רצפת המטבח לצורך שדרוג המטבח שכלל החלפת חזיתות ושיש.

אין ספק שלוחות השראה הם כלי עזר מצויין להמחשה, מיקוד, חידוד והבהרה- של סגנון, של טעם, של חיבורים. הבונוס העיקרי שלהם הוא חסכון בזמן בימי סיור ורכישות. ממליצה בחום להיעזר בהם גם באופן עצמאי וגם יחד עם המעצבת שלכם.... אז תכינו תקיה ותתחילו למלא אותה בכל האהבות שלכם. בהצלחה!
 
בת-חן רון תדמור • עיצוב ואדריכלות פנים • 052-8590806 
Facebook