תאומות ולא זהות מערכה שנייה
"בעמק יפה בין כרמים ושדות עומד מגדל בן 5 קומות, ומי גר במגדל?..." (מתוך דירה להשכיר של לאה גולדברג)
אז במקרה הזה לא בעמק אלא בראשון לציון עומד בנין בן 4 קומות, בקומה השלישית מתגוררים שולה, יוסי ושתי בנותיהן המתבגרות. את שולה פגשתי בזמן השיפוץ שעשיתי עם קרן ודיוויד בקומה הראשונה של אותו הבניין בו היא גרה .שולה נהגה לעבור ולהציץ במתרחש מדי פעם- בעיקר כי גלתה סקרנות לגבי הנעשה בדירה אבל גם כי חשבה להחליף דלתות ואולי גם ריצוף. באחת הפעמים שפגשה אותי בקומה ראשונה בקשה שאעלה גם אליה. לאחר כמה שבועות עליתי לדירתה. חלוקת החללים בדירה הייתה זהה לחלוטין לדירתם של קרן ודיוויד לפני השיפוץ אבל המראה שונה לגמרי.
בשיחה  עם שולה הבנתי ששולה איננה מרוצה מהבית באופן כללי ,אבל היא התרגלה לחיות ככה .... לי היה ברור ששולה מאד רוצה בשינוי אבל קשה לה לקבל החלטה לגבי נפח השינוי ומה בדיוק לשנות. אחרי כמה שעות שכללו תחקיר עומק ואבחון מדוקדק של כל הדירה , לשולה כבר היה קצת יותר ברור מה מפריע לה ואני בדמיוני כבר ראיתי איך הדירה תיראה אחרי השיפוץ.
בשונה מהדירה של קרן ודיוויד כאן המהפך התמקד יותר בנראות ופחות בא לידי ביטוי בשינוי חלוקות החללים השונים בדירה. גם כאן מדובר בדירה שלא שופצה מעולם ולכן גם במקרה הזה הוחלפה כל צנרת האינסטלציה, כל מערכת החשמל ,הריצוף הדלתות והפתחים.

סגנון: בניגוד לדירה בקומה ראשונה כאן בחרו הדיירים בסגנון כפרי-קלאסי , ריצוף בהיר חצי מבריק, פנלים גבוהים בסיום מקור ציפור, גמורים של צביעה אטומה בשילוב עץ.
חלל המטבח הישן כלל דלפק שחצץ בינו לבין פינת האוכל- מה שיצר צפיפות ובזבוז של שטח יקר. הסרנו את הדלפק, במקומו שילבנו ארון נמוך מתחת לחלון פינת האוכל שישמש לאחסון נוסף, בחרנו בפינת אוכל עגולה שיוצרת זרימה בחלל ובכיסאות שרופדו בדוגמה פרחונית כדי להשלים את הסגנון הכפרי שנבחר. שתי מראות מוזהבות נתלו לצד השולחן בפינת האוכל כדי ליצור עוד אשליה של גודל ופתיחה של החלל. מעל השולחן שימרנו תקרה אובלית עם תאורה נסתרת שבמרכזה תלינו מנורת פליז בסגנון עתיק.

 
מבואת הכניסה המקורית הייתה קיר מחופה בעץ וונגה כהה. הסרנו את כל החיפוי ובמקומו התקנו פנלים דקורטיביים שיצרו דוגמת המשך לחזיתות המטבח הקלאסיות. מעל הפנלים תלינו ציורי שמן קטנים של שולה שהורדו מהבוידם ומוסגרו מחדש. וכאן המקום להדגיש- חלק מעבודתי הוא לספר את הספור שלכם, להביא אתכם לקדמת הבמה ולא את הטרנדים העכשוויים. שולה ציירה לפני המון שנים ולא העיזה לתלות את הציורים, ועכשיו לסגנון החדש בו היא בחרה להלביש את הבית הם התאימו כמו כפפה ליד- וזה לגמרי לא מקרי בעיני.

חדר הרחצה- גם כאן כמו ביתר חלקי הדירה השינוי היה קוסמטי וחלוקת החללים לא שונתה. מכונת כביסה ומייבש הוסתרו בארון, המקלחון בוטל לטובת אמבטיה מפנקת ובמקום כיור בצבע אבוקדו שניצב על רגל יצרנו ארון תלוי המכיל מגירות וחלל לאחסון.

על קיר הסלון המקורי היו מותקנות "יצירות" גבס בשלל צורות אבל לא פרקטיות בשום צורה, שכל מה שעשו היה לדחוק את מיקום הטלוויזיה הרבה מעבר לנקודת הצפייה המתבקשת. הקיר נוקה מכל ה"יצירות" במקומו יצרנו עיבוי חלקי של הקיר בו שילבנו טלוויזיה ומזנון תלוי. הבחירה הייתה מזנון תלוי בגימור אפוקסי ובעיטוף היקפי של עץ כהה. 
 

התוצאה שהתקבלה מהמהפך של הדירה עשתה לשולה חשק , ליום הצילומים של הדירה באתי עם שלל אקססוריז שנרכשו מיד על ידי שולה ומצאו להם מקום טבעי בביתה המחודש.

ועכשיו הקינוח לסיום לפני ואחרי:

 
בת-חן רון תדמור • עיצוב ואדריכלות פנים • 052-8590806 
Facebook